Bio Istanbul

New York için New Jersey veya Londra için CAMBRIDGE neyse, şehir merkezine sadece 25 km mesafede yer alan ve dünyanın önde gelen sağlık ve biyoteknoloji kuruluşlarını bünyesinde barındıran BIO ISTANBUL da İstanbul’un medikal merkezi olacak.

Günümüzün gelişmiş ekonomilerinde milli gelirin yaklaşık - ’si sağlık sektöründen geliyor. Sağlık sektörü, hem kamusal hem de özel harcamalar açısından en büyük paya sahip. İnovasyon kampüsü, yaklaşık 10.000 yüksek vasıflı iş olanağı yaratacak. Türkiye’de kaynak yetersizliğinden dolayı bilimsel araştırmalarına yurtdışında devam eden Türk araştırmacılar için de yeni bir cazibe merkezi olacak.

Göz alıcı bir estetiğe sahip sekiz araştırma ve ofis binası, dünyaca ünlü İspanyol mimar Rafael de La-Hoz tarafından geleceğin mimarisine göre tasarlandı. Kampüs, Türkiye’nin yeni araştırma ve geliştirme üssünün bir parçası olmak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Sağlık sektörüyle işbirliği içinde, dünyanın en saygın şirketlerini kampüsümüze kazandırarak bilimsel araştırmalar için finansman sağlama olanaklarını arttırıyoruz. Teknoloji ve mükemmelliği bir araya getirerek sağlık alanında çığır açma potansiyeline sahip bir ortam yaratıyoruz.